sobota, 26 czerwca 2010

Zmiana organizacji ruchu w pobliżu zamojskiego WORD-u


U zbiegu ulic Promiennej i Sienkiewicza w Zamościu pojawił się nowy znak. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt iż znak ten ustawiono w pobliżu zamojskiego WORD-U.

Znak może znaleźć się na trasie Waszego egzaminu, jeśli zaś znajduje się w pobliżu WORD-u spore jest zatem prawdopodobieństwo na to, że natkniecie się na niego.


Skrzyżowanie Promiennej i Sienkiewicza nie było łatwym miejscem z uwagi na ograniczoną widoczność. Często jego pokonanie wymagało zatrzymania się w celu upewnienia się o możliwości jazdy. Jadąc jednak bardzo ostrożnie zatrzymanie nie było jednak konieczne.

Od niedawna w miejscu tym pojawił się znak STOP . Wielu z Was jeździ na pamięć - bez obserwowania znaków drogowych: "bo tak było tu przedtem". Pamiętajcie jednak, że organizacja ruchu, a zatem ustawienie poszczególnych znaków drogowych może się zmieniać i zmienia się na przestrzeni czasu.


Wiecie, że najwięcej wypadków drogowych przytrafia się najbliżej domu? Wracając z wakacji, urlopu, uczelni przez całą drogę jesteśmy skupieni - trasa niby może być znana, ale przecież daleko od domu więc uważać trzeba. Dojeżdżając do domu rozluźniamy się - znamy drogę na pamięć, odprężamy się myśląc już o domu, odpoczynku i... dochodzi do wypadku. Co to ma wspólnego z egzaminem? Wracając do WORD - po pomyślnym przebiegu egzaminu - rozluźniacie się, myslicie o prawie jazdy, samodzielnych wypadach samochodem itd - choć jeszcze 20 minut temu byliście pochłonięci egzaminem i... robicie poważny błąd, często skutkujący natychmiastowym przerwaniem egzaminu.


Niezastosowanie się na egzaminie na prawo jazdy do znaku B20 (STOP) skutkuje natychmiastowym przerwaniem egzaminu

Zobacz miejsce ustawienia znaku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz