środa, 10 listopada 2010

Kurs na prawo jazdy w zimie? Zimą łatwiej zdać egzamin

Nauka jazdy w Zimie. OSK w ZamośiuWbrew opinii większości z Was (jako przyszłych kursantów) zima jest najlepszym okresem na zrobienie kursu na prawo jazdy.
"Będę jeździć po brei, śniegu? A co jeśli będzie ślisko??"
No właśnie CO? Kto Cię tego nauczy jak nie nauka jazdy?

  1. Ty jako kierowca musisz umieć jeździć a nie tylko zdać egzamin prawko. Jazdy zimą nauczą cię umiejętności poruszania się w każdych warunkach - nie tylko w piękny słoneczny dzień, ale i podczas gorszych warunków ruchu. Na pewno dla Ciebie jako przyszłego kursanta zdanie to brzmi strasznie - będę jeździć po brei, śniegu? A co jeśli będzie ślisko?? No właśnie CO? Kto Cię tego nauczy jak nie nauka jazdy?? Jadąc na szkolną wycieczkę zakładasz, że przez kilka dni będzie ciepło czy zabierasz do plecaka coś cieplejszego? Zima zdaniem kierowców (czyli tych którzy nie jedno na drodze widzieli) jest najlepszym okresem do nauki jazdy!
  2. Egzamin na prawo jazdy łatwiej zdać zimą - to zdanie brzmi jak szaleństwo ale to prawda. Zimą Twoja czujność jest zdwojona - ze względu na gorsze warunki drogowe. Pilnujesz się - żeby koła się nie ślizgały, żeby kogoś nie ochlapać, ale ta zdwojona czujność wpływa na Twoją poprawność jazdy. Zresztą - statystyki mówią jedno - prawo jazdy łatwiej zdać zimą.
  3. Od nowego roku kurs na prawo jazdy najprawdopodobniej podrożeje o 23 % w związku z wprowadzeniem podatku VAT dla szkół nauki jazdy. Rozpoczęcie kursu jeszcze w starym roku uchroni Cię przed wyższą ceną za kurs w nowym roku - niezależnie od tego kiedy ukończysz kurs - w starym czy już w nowym roku.

Wracając do zimowej nauki jazdy - tak, wiem, że wydaje się Wam iż:

zima + nauka jazdy = porażka*100

Nic bardziej mylnego.
Zdanie "nauka jazdy w zimie" jest tak samo przewrotne co... niektóre dziwne na pierwszy rzut oka statystyki:

  1. Kiedy jest najwięcej wypadków drogowych? Zimą (kiepskie warunki, dzień krótki) czy latem (doskonałe warunki, krótka noc, długi dzień). Odpowiedź - latem - właśnie dlatego, że są doskonałe warunki
  2. Jakie skrzyżowania są najbezpieczniejsze ? - Te bez znaków ustalających pierwszeństwo przejazdu (ogólne zasady pierwszeństwa), te na których ruch jest kierowany (sygnalizacja), czy te na których pierwszeństwo ustalone jest za pomocą znaków drogowych. Odpowiedź - bez znaków ustalających pierwszeństwo - każdy z kierujących musi upewnić się czy faktycznie ma możliwość wjazdu na skrzyżowanie - w przypadku pozostałych skrzyżowań kierowca widząc znak Droga z pierwszeństwem wjeżdża na skrzyżowanie i... spotyka się z mistrzuniem który ma Ustąp...
  3. Gdzie jest najwięcej wypadków - blisko domu (droga znana na pamięć) czy daleko domu (muszę uważnie obserwować znaki, drogę) Odpowiedź - bardzo blisko domu - o czym kierowca myśli dojeżdżając do domu? Herbatka, ciepła kąpiel, mięciutki fotelik a przestaje myśleć o drodze... No przecież zna ją na pamięć! Przy okazji - o czym będziesz myślał wracając już egzaminacyjną eLką do WORDU po zdanym egzaminie? Właśnie... Myśl lepiej o egzaminie a nie o tym dokąd pojedziesz mając już prawo jazdy :)
Dziwne? Prawdziwe :)

Czytaj więcej na stronie naukajazdy-zamosc.eu

1 komentarz:

  1. potwierdzam, wbrew pozorom w okresie zimy łatwiej zdać :)

    OdpowiedzUsuń