środa, 5 grudnia 2012

Światła do jazdy dziennej czy światła mijania?

W miejsce wysłużonych Renault i Fiatów w zamojskim WORD pojawiły się Suzuki Swift. Takie same samochody pojawiły się w naukach jazdy. Wiele z nich wyposażono w automatyczne światła do jazdy dziennej. Kiedy można a kiedy nie powinniśmy ich używać podczas egzaminu na prawo jazdy?

Automatycznie włączane światła do jazdy dziennej to dla Ciebie tak ułatwienie jak i... utrudnienie.
  • Ułatwienie - wyjeżdżając z placu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza nie zapomnisz o włączeniu świateł, co przytrafiało się od czasu do czasu na egzaminie.
  • Utrudnienie - czasem w ciągu Twojej egzaminacyjnej jazdy, pogoda może znacząco zmienić się - spada przejrzystość powietrza. W takich sytuacjach musisz zrezygnować ze świateł do jazdy dziennej, włączając światła mijania.

Kiedy używamy świateł do jazdy dziennej?

Korzystanie z nich jest dozwolone tylko podczas dnia i przy dobrej przejrzystości powietrza tzn. bez mgły, deszczu czy śniegu. W trakcie jazdy w tunelu trzeba koniecznie włączyć światła mijania.

Jeśli w trakcie Twojego egzaminu widoczność powietrza pogorszy się, musisz włączyć światła mijania, światła do jazdy dziennej wyłączą się automatycznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz