poniedziałek, 14 października 2013

Od stycznia 2014 jedna baza pytań. Próg punktowy bez zmian.

nauka jazdy zamosc egzamin teoretyczny w word

Pytania z testów na prawo jazdy zostaną upublicznione. Próg punktowy pozostanie jednak bez zmian. Ministerstwo Transportu walczy z bałaganem w egzaminach na prawo jazdy. Od stycznia 2014 r. testy powinny być przeprowadzane na jednolitym oprogramowaniu.

Od 2014 roku jedna baza pytań. Pytania jawne

Pytania powinny pochodzić z jednej bazy zatwierdzonej przez ministra transportu. To nie koniec zmian. Ministerstwo chce zapewnić powszechny dostęp do wszystkich pytań. Rzecznik Ministerstwa Transportu Mikołaj Karpiński: Docelowo, po utworzeniu bazy pytań egzaminacyjnych składającej się z ok. 3–4 tys. pytań, nie będzie potrzeby jej utajniania. Chcemy jawnej bazy pytań. Miałoby to się stać po ujednoliceniu obecnych dwóch baz pytań (jednej pochodzącej od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, drugiej od Instytutu Transportu Samochodowego) oraz jej zweryfikowaniu przez resort.

Przed zmianami z 19 stycznia 2013 roku baza liczyła kilkaset pytań, które kandydaci z łatwością wkuwali na pamięć. Sama liczba pytań to niejedyny powód, dla którego resort transportu chce jawności. Chodzi też o względy wizerunkowe. – Minister Nowak i jego otoczenie mają już dość punktowania przez media kolejnych wpadek przy wdrażaniu nowych egzaminów. Upubliczniając pytania, utną wszelkie spekulacje dotyczące tego, jak absurdalne pytania tam się pojawiają.


Powszechnie dostępne pytania byłyby też na rękę WORD-om. Wskutek zawirowań wokół egzaminów teoretycznych, a także coraz bardziej odczuwalnego niżu demograficznego ruch w WORD-ach znacznie zmalał w porównaniu z sytuacją sprzed kilku lat nawet o 40 proc. Czytaj: WORD-y zwalniają pracowników.


Czytaj:
Limit punktów na egzaminie teoretycznym nie zostanie obniżony
Umowa pomiędzy PWPW i ITS podpisana
Z testów na prawo jazdy znikają absurdalne pytania
WORD-y zwalniają egzaminatorów
Nowe testy na prawo jazdy z komentarzem i opisem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz