piątek, 27 czerwca 2014

Nauka jazdy zrobisz na kredyt

Posiadanie prawa jazdy (najczęściej kategorii B) jest  jednym z wymagań stawianych przez pracodawcę . Tymczasem koszt kursu na prawo jazdy zazwyczaj jest wyrażany czterocyfrową kwotą.

Do niego doliczyć trzeba opłatę za egzamin (i – co tu dużo mówić – ewentualne poprawki) oraz za jazdy doszkalające.Kandydaci na kierowców, którzy ukończyli 18 lat, mogą część z tych kosztów, a konkretnie opłatę za kurs na prawo jazdy i egzamin, sfinansować kredytem udzielanym przez bank Credit Agricole (można go spłacać nawet przez 72 miesiące).Z informacji znajdujących się na stronie banku wynika, że „kredyt na prawko” w kwocie 1 500 zł udzielony na 24 miesiące obciąży portfel kredytobiorcy kwotą 2,80 zł dziennie. Credit Agricole Bank Polska nagradza też kredytobiorców, którzy pomyślnie zdadzą egzamin i uzyskają uprawnienia do kierowania np. samochodem osobowym – nagrodą jest w tym przypadku obniżenie oprocentowania kredytu o 2 proc. (aby ją otrzymać wystarczy przynieść do oddziału banku prawo jazdy).
Na zrobienie prawa jazdy w Polsce decydują się najczęściej świeżo upieczeni 18-latkowie lub studenci, którzy nie zawsze dysponują potrzebną na ten cel kwotą. A że dopiero wkraczają oni w dorosłość, to częstokroć nie mają zdolności kredytowej. Dlatego bank oferuje im kredyt na prawo jazdy oraz umożliwiamy wzięcie go razem z rodzicem, siostrą lub bratem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz