piątek, 11 lutego 2011

Dziś Dzień Numeru 112

Trzech na czterech Europejczyków nie wie, że wykręcając 112 może uratować komuś życie, dlatego prowadzi się kampanie promujące.

Europejski Dzień Numeru 112 jest obchodzony dziś w całej Wspólnocie. To numer bezpłatny, na który można dzwonić w nagłych przypadkach z każdego miejsca Unii Europejskiej, aby wezwać pogotowie, policję oraz straż pożarną.

11 lutego w państwach Unii Europejskiej jest obchodzony Dzień Numeru 112. W Polsce główne obchody odbywają się w Krakowie. W Małopolsce powstał pierwszy pełny system powiadamiania ratunkowego. Przed południem na krakowskim rynku zostanie utworzony „łańcuch ludzkich rąk” w kształcie numeru 112.

Polska od kilku lat próbuje dokończyć budowę systemu, który w sytuacjach zagrożenia pozwala dzwonić tylko na jeden numer i uzyskać kompleksową pomoc policji, straży pożarnej czy służb medycznych. MSWiA zapewnia, że do końca roku powstanie zintegrowany system numeru alarmowego 112.

Problem właśnie w tym, że nie we wszystkich krajach numer działa sprawnie. Co więcej, ze znajomością numeru też nie jest dobrze. Wielu Europejczyków nie wie o istnieniu tego numeru!

  • Co to jest 112?
  • Kiedy dzwonić na 112?
  • Kiedy NIE dzwonić na 112?
Czytaj więcej tutaj

Źródło: Nauka jazdy w Zamościu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz